
Український lo-fi
Lo-Fi – символ справжньої саморобної незалежної музики, прагнення передати свою творчість тут і зараз.
Жанр зародився ще у 60-ті роки ХХ століття, коли музиканти ще не мали можливості досягти якісного звучання і використовували будь-що, що могло якось записувати, а потім відтворювати звук. Хоча деякі музиканти вже тоді намагалися відтворити елементи “бруду” і навмисно записували інструменти на зовсім примітивну техніку.
В бунтівні 70-ті таку музику почали називати DIY (Do it yourself).
В результаті брудний звук стає родзинкою самовираження і бунтівного характеру, знаходить свого слухача і виділяється в окремий жанр музики. Світове визнання жанру Lo-fi починається вже в 90-ті роки з успіхом каліфорнійського гурту Pavement.
На українській андеграундній сцені останнім часом з’явилося багато гуртів, що грають музику в стилі lo-fi.
Досліджуючи розвиток сучасної молодої української сцени, ми виділили найцікавіші гурти в жанрі український lo-fi:
Маяк
Дуже цікавий український lo-fi / electronic / synth – проект із Харкова. Творчість гурту витримана в спокійній, легкій атмосфері музики 80-х. Гурт Маяк – це машина часу, а також настрою і емоцій. Слухаючи їх платівку, одразу ж перед очима з’являються образи канікул, теплого літа, палюче сонце, фонтани, річка, море і щасливе дитинство, без проблем і обов’язків, десь далеко від великого міста… А назви треків говорять самі за себе: Романтика, Каникулы, Утреннее солнце, Воспоминания, Пейзаж из окна, Долгий путь домой…
Nearr
Український lo-fi сайд-проект харківського музиканта, учасника гурту CITY OF ME. Приємний, спокійний, місцями танцюючий і ніби зі старого фільму саунд. Проте описати музику nearr якимось одним стилем досить важко. Indie, psychedelic, lo-fi, shoegaze — справжній джем, але правильно приготовлений і поданий.
Yoro King
Yoro King – це теплий lo-fi привіт із Одеси. Композиції Yoro King завжди приємно слухати у прохолодні зимові вечори і теплі літні дні. Добрі і милі пісні про все на світі під приємні мелодії гітари переносять до спогадів про танці на теплий пісок Одеського пляжу.
Openspace Garage
Ще одна одеська lo-fi / garage банда. Одразу ж відчувається вплив моря на роботу музикантів. Ритм ударних і гітара задають певні сьорф-тенденції, розбавлені фоновим хорус-ефектом і в результаті отримуємо досить цікавий, трошки брудний саунд.
Surfin Boners
Молодий lo-fi, surf гурт з міста Миколаєва. Дебютна ЕР-платівка, здається, увібрала в себе усю можливу потужність ревер-ефекту. Ревер усюди – в гітарних мелодіях, басових ходах і навіть у тамбурині! Але в результаті Surfin Boners створюють своєрідну атмосферу останніх літніх днів… Там де пляж, хвилі і море…
morde,Heinrich!
morde,Heinrich! – креативний катарсис, депресивно-апатичний настрій і в результаті – музика. Творчість музиканта своєрідна, її головна ідея – рутина і катарсис, де рутина виступає першорядною проблемою більшості людей, а катарсис — творчим очищенням. Звучання morde,Heinrich! – це суміш dark-folk, post-punk i lo-fi. Усе досить стримано і обережно.
Night Dew Call
Хлопці займаються справжньою творчістю, створюючи музику на межі indie-rock i lo-fi, візуалізуючи це у своїх відеороботах. Кліп «SPACESHIP COMMANDER» – це справжній відеошедевр української андеграундної сцени.
ЭЛЕКТРОНИКА 302
ЭЛЕКТРОНИКА 302 – retro / synth / lo-fi проект зі столиці. Творчість ЭЛЕКТРОНИКА 302 – це космічна атмосферність, жага до міжгалактичних подорожей і споглядання далеких зірок. Не соромтесь танцювати, але будьте обережні, на танцполі можете зустріти своїх батьків.
Український lo-fi жанр впевнено розвивається в сучасних музичних тенденціях, прикладів багато і вони цікаві…
Leave a Reply
Be the First to Comment!